FC PROTEST vs. LAZIO FAKULTAS

30.10.2017

Jedno z lepších utkání týmu Lazio fakultas. K zisku bodů chybělo více štěstí v proměňování brankových příležitostí.

Dnes jsme se utkali s velice silným soupeřem, s týmem FC Protest. Dle našeho názoru jsme v naší skupině STAROBRNO Univerzitní liga "B" tak dobrý tým ještě nepotkali.

Ze začátku jsme byli zaskočeni stylem hry a také stylem pískání sudího. S tak tvrdou hrou a pouštěním různých zákroků jsme se doposud nesetkali. Na tvrdou hru jsme si zvykli až ke konci poločasu a přizpůsobilo jsme se jí. V tento okamžik jsme bohužel prohrávali již 2:0, ovšem naše hra šla výrazně nahoru. Sudí si neustále držel trend spíše nepískat, nežli pískat.

Po námi nepovedeném prvním poločase, kdy jsme se pomalu nedostali ke střelbě na bránu, přišla změna. V druhé polovině utkání se tvrdost vyrovnala a vypracovali jsme si několik vyloženě gólových příležitostí. Bohužel se nám nepovedlo využít přihrávky od Marka Hladkého na Marka Netáhla, který stál před téměř prázdnou bránou. Nejspíše nečekal, že se k němu míč vůbec dostane a při zakončení nastřelil brankaře domácích. Neskórovali jsme také z přečíslení tři na jednoho, kdy se rozhodl Michal Buchtík zakončit, i když mohl nahrávat na další dva spoluhráče. Také jsme několikrát nastřelili tyč, a nebo "začaroval" brankař domácích a naše střely vychytal. Ze všech šancí, které jsme neproměnili, se neustále poučujeme, což nám snad přinese více zkušeností do dalších utkání. Do konce druhého poločasu přidali domácí ještě jednu branku na konečných 3:0.

Toto utkání bylo dle našeho názoru dobré a celkem i vyrovnané. Druhá půle probíhala stylem nahoru - dolů a šance se vyrovnaly. Domácí však byli lepší v koncovce a zaslouženě tedy získávají 3 body.

Náš tým zůstává stále se 6 body, což se musí napravit v dalších utkáních.