LAZIO FAKULTAS vs. FP SLAVOJ SLIVOVICE

07.11.2017

Tým Lazio fakultas nezaváhal a v důležitém domácím utkání zvítězil. Získal potřebné tři body a postupuje vzhůru tabulkou.

Dnes jsme se utkali s týmem, který měl stejnou bodovou základnu. O to více byl pro nás tento zápas důležitý. I přes absenci některých hráčů jsme tento zápas odehráli velice dobře a s přehledem.

Sestava: Švarc Ondřej, Formánek Milan, Julínek Zdeněk "C", Buchtík Michal, Kmoščák Oldřich, Netáhlo Marek, Ryška Pavel, Ondris Tomáš.

Již od začátku utkání jsme soupeře přehrávali a dodržovali jsme předem stanovenou taktiku. První gól se povedlo vstřelit již v 8. minutě, když se Zdeňkovi Julínkovi podařilo přerušit útok hostí a odehrát míč na útočníka Marka Netáhla, který se ocitl sám před brankařem hostujícího týmu. Šanci nepromarnil a s přehledem zakončil. Stav byl tedy 1:0. Druhý z gólů jsme přidali o několik minut později. Ve 13. minutě se k míči v blízkosti soupeřovy brány dostal Milan Formánek, který vystřelil. Střelu tečoval Marek Netáhlo a přidal tím svůj druhý gól dnešního zápasu. Stav byl tedy 2:0 pro tým Lazio fakultas. Tlak našeho týmu neustával a neustále jsme se dostávali do brankových příležitostí. Bohužel se nám mnoho z nich nepovedlo proměnit. K další brance ovšem došlo ještě za prvního poločasu, a to ve 20. minutě. Hráč Marek Netáhlo rozehrál míč do soupeřova malého vápna, zde jej hlavou tečoval Zdeněk Julínek na Tomáše Ondrise, který skóroval. Připsal si svůj první gól v tomto utkání a pátý gól v podzimní části soutěže. Do konce poločasu se nám další branku nepovedlo přidat a šli jsme do kabin za stavu 3:0.

Druhá polovina se odehrávala ve stejném duchu jako první. Dostávali jsme se do mnoha šancí a soupeře jsme přehrávali. Místy soupeř trošku "pohrozil", ale marně. K velké šanci se dostal po chybném převzetí hráče hostů, kdy se při rohovém kopu objevil před naší bránou samotný hráč, který tuto šanci využil a přidal první gól týmu FP Slavoj Slivovice v tomto utkání. Hru jsme stále kontrolovali a nepouštěli jsem hráče hostů do gólových šancí. Pokud hosté vystřelili, tak tyto střely hravě zneškodnil brankař Ondřej Švarc. Do další z velkých gólových šancí se dostali hráči hostů několik minut před koncem utkání. Zde míč doslova skákal po brankové čáře, ale díky obětavosti hráčů našeho týmu, kteří padali do střel, se soupeři nepodařilo vstřelit branku. Konec zápasu jsme si pohlídali a zvítězili jsme 3:1.

Musím pochválit celý tým, který se choval zodpovědně a dodržoval taktické pokyny, což nám pomohlo k vítězství.

V tomto utkání jsme získali velice důležité 3 body, které jsme již velmi potřebovali. Nyní máme 9 bodů a jsme na průběžném 5. místě v tabulce.

V příštím kole se utkáme v PO 13.11.2017 ve 20:00 na hřišti Za Lužánkami s týmem Hradišťská škola. Věřím, že se nám podaří potvrdit vítězství z dnešního utkání a získat další 3 body.