Ohlédnutí za ročníkem 2018/2019

03.07.2019

Sezona 2018/2019 je již v obou soutěžích za námi a proto je důležité se na ni podívat zpětně a zrekapitulovat ji.

Nejprve se zaměříme na malý fotbal, který hrajeme v Brně. V této sezóně jsem měli smolný začátek. Většinu zápasů jsme hráli dobře a měli jsme dominanci na míči, ovšem nedařilo se nám vstřelit branky a tím pádem sbírat body. To se změnilo se vstupem do druhé části sezóny. Naše hra se ještě zklidnila, získali jsme stabilního brankáře a začaly přicházet i výhry. Bohužel náš brodový deficit byl velký a o všem se rozhodovalo v posledním utkání a to proti prvnímu týmu. Našemu týmu se bohužel nepodařilo zvítězit proti týmu FC Premrhané talenty, který ukázal, že je na první příčce tabulky 2. Univerzitní ligy oprávněně. Bohužel se nám nepodařilo dotáhnout stíhací jízda po nepovedené první části sezóny a musíme se tímto rozloučit s druhou ligou. Věříme, že se do ní co nejdříve vrátíme. Nyní budeme pracovat na stabilizaci týmu, popřípadě na doplnění hráčského kádru.

Nyní k druhému týmu, futsalovému. Týmu LF Kozlany se dařilo ještě méně než týmu malého fotbalu. Jednalo se o první sezónu, která přinesla mnoho podnětného. Po počáteční euforii nastaly odchody, nespolehlivých hráčů, kteří se na to jednoduše vykašlali. Z tohoto důvodu byl místy problém se sejít a vyráželi jsem na zápasy pouze v pěti lidech. Z tohoto důvodu dopadla první část sezóny tak tragicky. Do druhé půle sezóny nám přibyli noví hráči a to na hostování. Ovšem to co jsme si od toho slibovali nastalo jen částečně. Přišel sice větší počet hráčů, ale někteří se nezapojili vůbec a jiní jen ve velmi malém počtu. Přes to všechno bych rád poděkoval všem kteří se angažovali a aktivně se účastnili. V této druhé půli se nám podařilo uhrát některé zápasy a odrazili jsme se nejen z pomyslného dna na 12. příčku. Nyní pracujeme na redukci kádru o hráče, kteří nemají zájem o futsal a snažíme se přivést hráče nové, snad více aktivní.

Vyvrcholením sezóny se stal náš domácí turnaj Kozlany Cup 2019, který se uskutečnil 29.6.2019. Jednalo se již o šestý ročník. Odehrál se tradičně na našem domácím hřišti v Kozlanech v Podhájí pod naší záštitou. Ta tomto turnaji naše týmy obsadili 4. a 6. místo. Děkujeme za podporu obci Kozlany a Bohdalice-Pavlovice. Nesmíme zapomenout na poděkování i všem ostatním sponzorům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit.