Tři uplynulá kola v podání týmu Lazio Fakultas (malý fotbal)

19.04.2019

Jarní část sezóny již odstartovala a my věděli, že po tragickém podzimu musíme zabrat. To se projevilo již v prvním utkání: Paralympiakos vs. Lazio Fakultas. Tento zápas byl sice velmi obtížný, ale zvládli jsme ho úspěšně a přinesl nám 3 body. Pod výsledkem byla podepsána týmová hra a velká chuť vyhrát. Brankově se prosadili Jan Otáhal a Zdeněk Julínek (K). Utkání skončilo v náš prospěch za stavu 1:2.

Druhé utkání: Lazio fakultas vs. Pobrežie liehoviny, bylo pro nás smolné, a to již z toho důvodu, že nás byl velmi malý počet. Zápas začal bez jednoho hráče v poli. Tento nedostatek se nám podařilo vyřešit přibližně v 5. minutě. Od této chvíle jsme hráli konečně v úplném počtu 5+1. První poločas jsme zvládli uhrát za stavu 0:0. Utkání bylo velmi obtížné a na našem týmu se začala projevovat únava. To vyústilo v několik inkasovaných branek v druhém poločase. Nám se bohužel po gólové stránce nedařilo a konečný výsledek byl 0:3 v náš neprospěch.

Zatím poslední odehrané utkání: Pozdní sběr vs. Lazio Fakultas dopadlo pro nás opět úspěšně. První gól jsme sice inkasovali ve třetí minutě, ovšem v šesté na něj odpověděl Tomáš Jícha. O minutu později se náš tým díky Janu Otáhalovi dostává do vedení. Domácím se bohužel povedlo před koncem poločasu vyrovnat. Poločas skončil 2:2. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, což se projevilo v navýšení jejich skóre o další gól. Nás to ovšem nepoložilo, ba naopak došlo k oživení hry. Začali jsme se dostávat do přečíslení, která bohužel nekončila brankami. Chyběla nám finální přihrávka a klid na zakončení. To se zlomilo osm minut před koncem, kdy Přemysl Severa našel před bránou soupeře Marka Netáhla. Ten nechyboval a zakončil. Stav utkání byl 3:3. V poslední minutě utkání soupeřova obrana vyprodukovala fatální chybu. Na míč se dostal již zmíněný Přemysl Severa. Ten svou příležitost nepromarnil a zajistil svým gólem naše vítězství za stavu 3:4.