LAZIO FAKULTAS vs. VALAŠŠTÍ DŘEVÁCI

18.04.2018

Dnes, 18.4.2018, jsme odehráli druhé mistrovské utkání jarní části Starobrno Univerzitní ligy a získali jsme první bod této části sezóny.

V tomto utkání jsme se oproti minulému týdnu utkali s týmem, který je nám v tabulce velmi blízko. Nachází se totiž pouze o jednu příčku nad námi.

Do utkání jsme nastoupili ve značně osekané sestavě. Chyběl nám brankař a  hráč, "univerzál" Lukáš Plhal. Dále také obranné opory Tomáš Dobšíček a Milan Formánek, ale také náš běžec Oldřich Kmoščák.

I tak se nám v utkání relativně dařilo. Nejprve nastala taková fáze "otrkávání", ve které jsme měli šance my i soupeř. Ovšem soupeři se podařilo skórovat o něco dříve než nám. Již ve 4. minutě, kdy využil hráč Dřeváků dorážky a míč se ocitl zády našeho brankáře. Naše odpověď přišla velmi rychle, a to o pár minut později, kdy vypálil Marek Hladký na bránu. Trefil břevno a míč se odrazil na brankovou čáru, trefil však paty brankaře hostí a dostal se do brankové sítě. Poločas pokračoval a šance byly na obou stranách, dovoluji si říci, že jsme měli vice ze hry, i více šancí. Branku se nám, ani soupeři již vstřelit nepodařila a poločas skončil za stavu 1:1.

Do druhé půli jsme vstoupili aktivněji než soupeř, ovšem brankáře se nám nepodařilo překonat. Můžeme říci, že v bráně doslova "čaroval". Pokud se míč po jeho zákroku dostal k našim hráčům, tak jsme tyto příležitosti promrhali pomalými střelami, které bylo lehké chytit. Soupeř ohrozil naši bránu několika individuálními akcemi. Jeho šance končily po zásazích obrany u rohového praporku či autovém vhazování. Ani z těchto příležitostí neohrozil příliš bránu, jelikož naše obrana byla na svém místě a nenechala soupeře zakončit. Také musíme pochválit našeho "brankáře" Viktora Svědínka, který se nebál vybíhat z brány a vyrážet míče pryč z vápna. Dostávali jsme se dále do šancí i nadále, ovšem gólově prosadit se nám nepovedlo. Konečný výsledek byl tedy 1:1.

Z tohoto utkání si odvážíme pouze jeden bod, což je po celkovém průběhu zápasu málo.  Bohužel se nám nepodařilo prosadit, což nás stálo zbylé 2 body, které nám mohou na konci sezóny velmi chybět.

Sestava: Svědínek Viktor, Julínek Zdeněk "C", Buchtík Michal, Vaculčík Roman, Hladký Marek, Ondris Tomáš, Netáhlo Marek, Ryška Pavel, Švarc Ondřej.

Branka: Hladký Marek

Výsledek Lazio fakultas vs. Valašští dřeváci 1:1 (1:1)