Historie klubu Lazio fakultas Kozlany-Bohdalice

Tým Lazio fakultas hraje od svého založení STAROBRNO UNIVERZITNÍ LIGU  v Brně. Jedná se o malý fotbal, který se hraje pod Brněnským svazem malého fotbalu.

Tým byl založen na začátku sezóny 2016/2017. O založení se postaral Zdeněk Julínek a Dominik Nedoma. 


Sezóna 2016/2017

V této sezóně jsme skončili na 9 místě ve skupině C s 21 body a skórem 35:41. Výsledky byly v tomto poměru: 6 výher, 3 remízy a 11 proher.

Nejlepším střelcem týmu byl Netáhlo Marek se 13 vstřelenými brankami v 17 mistrovských utkání.

V týmu bylo 13 hráčů. Jmenovitě: Dvořáček Michal, Havlík Daniel, Julínek Zdeněk, Matula Michal, Nedoma Dominik, Nedoma Jaroslav, Netáhlo Marek, Nosál Matúš, Paček Richard. Patiy Yuriy, Srba Vlastimil, Škvařil Michal a Vašíček Michal


Sezóna 2017/2018

Tato sezóna byla zahájena s mnohými změnami. Z původního kádru zůstali pouze Zdeněk Julínek a Marek Netáhlo. Tentokrát jsme byli nalosováni do skupiny STAROBRNO UNIVERZITNÍ LIGA skupiny "B". 

Po odehrání poloviny 2017/2018 se tým nachází na 7. místě STAROBRNO UNIVERZITNÍ LIGY skupiny "B". Z celkových 8 zápasů jsme uhráli 9 bodů, tzn 3 vítězství a 5 porážek. k posunutí na postupové místo nám chybí 4 body.  Prozatím nejlepším střelcem našeho týmu je Marek Netáhlo s šesti vstřelenými brankami.

Shrnutí

V této sezóně se nám dařilo jako na houpačce. Proti silným týmům jsme hráli obstojně, i když s prvními třemi nebo čtyřmi to bylo velmi těžké, jelikož nás převyšovaly herně i pohybově. Naopak proti týmům slabším, s kterými bychom měli uhrát body, jsme hráli většinou špatně i my.

Podařilo se nám zvítězit pouze 4x, což je málo. Remizovali jsme 3x a prohráli 9x. Vstřelili jsme pouze 26 gólů a inkasovali 52. Toto číslo odpovídá, že máme velké střelecké rezervy. Branky jsme ve větším množství inkasovali proti prvním čtyřem týmům, což je škoda. Nejlepším našim střelcem se stal Marek Netáhlo se 6 brankami.


Sezóna 2018/2019

Během této sezóny nastala velká změna. Lazio fakultas se změnilo s týmu na klub nesoucí název Lazio Fakultas Kozlany-Bohdalice. Tato změna je spojena s vytvořením futsalové složky, která má sídlo a domácí hřiště v obci Kozlany, v okrese Vyškov. Právě obec Kozlany s námi navázala úzkou spolupráci. Do této spolupráce se zapojila i obec sousední, Bohdalice-Pavlovice. Z tohoto důvodu vyplynul název Lazio Fakultas Kozlany-Bohdalice