Historie klubu Lazio fakultas Kozlany-Bohdalice

Tým Lazio fakultas hraje od svého založení STAROBRNO UNIVERZITNÍ LIGU  v Brně. Jedná se o malý fotbal, který se hraje pod Brněnským svazem malého fotbalu.

Tým byl založen na začátku sezóny 2016/2017. O založení se postaral Zdeněk Julínek a Dominik Nedoma. 


Sezóna 2016/2017

V této sezóně jsme skončili na 9 místě ve skupině C s 21 body a skórem 35:41. Výsledky byly v tomto poměru: 6 výher, 3 remízy a 11 proher.

Nejlepším střelcem týmu byl Netáhlo Marek se 13 vstřelenými brankami v 17 mistrovských utkání.

V týmu bylo 13 hráčů. Jmenovitě: Dvořáček Michal, Havlík Daniel, Julínek Zdeněk, Matula Michal, Nedoma Dominik, Nedoma Jaroslav, Netáhlo Marek, Nosál Matúš, Paček Richard. Patiy Yuriy, Srba Vlastimil, Škvařil Michal a Vašíček Michal


Sezóna 2017/2018

Tato sezóna byla zahájena s mnohými změnami. Z původního kádru zůstali pouze Zdeněk Julínek a Marek Netáhlo. Tentokrát jsme byli nalosováni do skupiny STAROBRNO UNIVERZITNÍ LIGA skupiny "B". 

Po odehrání poloviny 2017/2018 se tým nachází na 7. místě STAROBRNO UNIVERZITNÍ LIGY skupiny "B". Z celkových 8 zápasů jsme uhráli 9 bodů, tzn 3 vítězství a 5 porážek. k posunutí na postupové místo nám chybí 4 body.  Prozatím nejlepším střelcem našeho týmu je Marek Netáhlo s šesti vstřelenými brankami.

Shrnutí

V této sezóně se nám dařilo jako na houpačce. Proti silným týmům jsme hráli obstojně, i když s prvními třemi nebo čtyřmi to bylo velmi těžké, jelikož nás převyšovaly herně i pohybově. Naopak proti týmům slabším, s kterými bychom měli uhrát body, jsme hráli většinou špatně i my.

Podařilo se nám zvítězit pouze 4x, což je málo. Remizovali jsme 3x a prohráli 9x. Vstřelili jsme pouze 26 gólů a inkasovali 52. Toto číslo odpovídá, že máme velké střelecké rezervy. Branky jsme ve větším množství inkasovali proti prvním čtyřem týmům, což je škoda. Nejlepším našim střelcem se stal Marek Netáhlo se 6 brankami.


Sezóna 2018/2019

Během této sezóny nastala velká změna. Lazio fakultas se změnilo s týmu na klub nesoucí název Lazio Fakultas Kozlany-Bohdalice. Tato změna je spojena s vytvořením futsalové složky, která má sídlo a domácí hřiště v obci Kozlany, v okrese Vyškov. Právě obec Kozlany s námi navázala úzkou spolupráci. Do této spolupráce se zapojila i obec sousední, Bohdalice-Pavlovice. Z tohoto důvodu vyplynul název Lazio Fakultas Kozlany-Bohdalice

Nejprve se zaměříme na malý fotbal, který hrajeme v Brně. V této sezóně jsem měli smolný začátek. Většinu zápasů jsme hráli dobře a měli jsme dominanci na míči, ovšem nedařilo se nám vstřelit branky a tím pádem sbírat body. To se změnilo se vstupem do druhé části sezóny. Naše hra se ještě zklidnila, získali jsme stabilního brankáře a začaly přicházet i výhry. Bohužel náš brodový deficit byl velký a o všem se rozhodovalo v posledním utkání a to proti prvnímu týmu. Našemu týmu se bohužel nepodařilo zvítězit proti týmu FC Premrhané talenty, který ukázal, že je na první příčce tabulky 2. Univerzitní ligy oprávněně. Bohužel se nám nepodařilo dotáhnout stíhací jízda po nepovedené první části sezóny a musíme se tímto rozloučit s druhou ligou. Věříme, že se do ní co nejdříve vrátíme. Nyní budeme pracovat na stabilizaci týmu, popřípadě na doplnění hráčského kádru.

Nyní k druhému týmu, futsalovému. Týmu LF Kozlany se dařilo ještě méně než týmu malého fotbalu. Jednalo se o první sezónu, která přinesla mnoho podnětného. Po počáteční euforii nastaly odchody, nespolehlivých hráčů, kteří se na to jednoduše vykašlali. Z tohoto důvodu byl místy problém se sejít a vyráželi jsem na zápasy pouze v pěti lidech. Z tohoto důvodu dopadla první část sezóny tak tragicky. Do druhé půle sezóny nám přibyli noví hráči a to na hostování. Ovšem to co jsme si od toho slibovali nastalo jen částečně. Přišel sice větší počet hráčů, ale někteří se nezapojili vůbec a jiní jen ve velmi malém počtu. Přes to všechno bych rád poděkoval všem kteří se angažovali a aktivně se účastnili. V této druhé půli se nám podařilo uhrát některé zápasy a odrazili jsme se nejen z pomyslného dna na 12. příčku. Nyní pracujeme na redukci kádru o hráče, kteří nemají zájem o futsal a snažíme se přivést hráče nové, snad více aktivní.

Vyvrcholením sezóny se stal náš domácí turnaj Kozlany Cup 2019, který se uskutečnil 29.9.2019. Jednalo se již o šestý ročník. Odehrál se tradičně na našem domácím hřišti v Kozlanech v Podhájí pod naší záštitou. Ta tomto turnaji naše týmy obsadili 4. a 6. místo. Děkujeme za podporu obci Kozlany a Bohdalice-Pavlovice. Nesmíme zapomenout na poděkování i všem ostatním sponzorům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit.